Program julen 2016
Her får du en komplett programoversikt over hva vi skal sende på radioen denne jula:
Â
Lørdag 24. desember
Julaften
06:00 Julemusikk
08:00 Ukas tilbakeblikk - Hva har hendt i Midtfylket? (L)
11:00 Nyheter
11:05 Fredagsmagasinet (R) (L)
12:00 Nyheter
12:05 Track - julespesial v/ Ronny Nymoen (R)
13:00 Nyheter
13:05 Off The Record - julespesial (R)
14:00 Nyheter
14.05 Countrysaloon - julespesial v/ Frode Modum
15:00 Nyheter
15:05 Studio 52 - julespesial v/ Anders G. Andersen
16:00 Nyheter
16:05 Fra svensktopp til rock´n roll v/ Thomas Neraasen
17:00 Julaften (Julen ringes inn) DEL 1 V/ Per Arild Andersen og Arne Nilsson
18:00 Julaften (Julen ringes inn) DEL 2 V/ Per Arild Andersen og Arne Nilsson
19:00 Gammeldans avec V/ Ola Tom Evje
19:30 NÃ¥ er det din tur (Opptak fra 2008) V/ Frode Moen og Herold Rasmussen
20:00 Juleevangeliet v/ Anne Thygesen
20:10 Julemusikk
21:00 Ann-Kristins platebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
21:30 Grannlandet v/ Barbro og Sven Olof Abrahamsen (R)
22:00 Johans jukebox v/ Johan Bergan
23:00 Julemusikk
01:00 Slutt
Søndag 25. desember
1. juledag
06:00 Julemusikk
10:00 Nyheter
10:05 Balladetopper - julespesial v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
11:00 Nyheter
11:05 Kilden (JUL) v/ Turid Haslene
11:30 Julemusikk
12:00 Nyheter
12:05 Julestemning v/ Frode Moen
13:00 Nyheter
13:05 Fortellingen «Bygda som glømte at det var jul» av Henki Kolstad
13:15 Fortellingen «Snekker Andersen og julenissen» av Henki Kolstad
13:30 Gammeldansprogram med tema jul og talglys v/ Malle Eken Tandberg
14:00 Nyheter
14:05 Julemusikk
17:00 Nyheter
17:05 For swingende v/ Thomas Neraasen (R)
18:00 Nyheter
18:05 Bluestrain v/ Jan Christian Nordal (R)
19:00 Musikkekspressen (R)
20:00 Dansejul med fortellinger v/ Tor Engan (R)
21:00 Countrysaloon v Frode Moen (R)
22:00 Off The Record v/ Jan Ivar Høgrud (R)
23:00 Julemusikk
01:00 Slutt
Mandag 26. desember
2. juledag
06:00 Morgentoner og nyheter
09:00 Nyheter
09:05 Ann-Kristins platebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
09:30 Grannlandet v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamson (R)
10:00 Nyheter
10:05 Juletrepyntens historie v/ Beate Lindseth og Malle Eken Tandberg
11:00 Nyheter
11:05 Juleevangeliet v/ Anne Thygesen
11:15 Julemusikk
13:00 Nyheter
13:05 Balladetopper - julespesial v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
14:00 Nyheter
14:05 Fra svensktopp til rock´n roll v/ Thomas Neraasen (R)
15:00 Nyheter
15:05 Julaften (Julen ringes inn) DEL 1 V/ Per Arild Andersen og Arne Nilsson (R)
16:00 Julaften (Julen ringes inn) DEL 2 V/ Per Arild Andersen og Arne Nilsson (R)
17:00 Nyheter
17:05 Julemusikk
18:00 Nyheter
18:05 Julepyntens historie v/ Beate Lindseth og Malle Eken Tandberg (R)
19:00 Studio 52 v/ Anders G. Andersen (R)
20:00 Johans jukebox v/ Johan Bergan (R)
21:00 Julemusikk
01:00 Slutt
Tirsdag 27. desember
06:00Julemusikk
09:00 Nyheter
09:05 Johans jukebox (R)
10:00 Nyheter
10:05 Mine dansbandfavoritter JUL nr. 1 v/ Ann-Kristin Hallerdalen
11:00 Nyheter
11:05 Gammeldans avec v/ Ola Tom Evje (R)
11:30 NÃ¥ er det din tur (Opptak fra 2008) v/ Frode Moen og Herold Rasmussen (R) (L)
12:00 Nyheter
12:05 Julemusikk
13:00 Nyheter
13:05 Off The Record - julespesial v/ Jan Ivar Høgrud (R)
14:00 Nyheter
14:05 Musikkekspressen (R)
15:00 Nyheter
15:05 Julestemning v/ Frode Moen (R)
16:00 Nyheter
16:05 Fortellingen «Bygda som glømte at det var jul» av Henki Kolstad
16:15 Fortellingen «Snekker Andersen og julenissen» av Henki Kolstad
16:30 Gammeldansprogram med tema jul og talglys v/ Malle Eken Tandberg
17:00 Nyheter
17:05 Julemusikk
18:00 Nyheter
18:05 Mine dansbandfavoritter JUL nr. 1 v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
19:00 Musikk
20:00 Oppvarming til RadioBingo med
         konkurranse og praktiske opplysninger
20:30 RadioBingo
22:00 Julemusikk
01:00 Slutt
Â
Onsdag 28. desember
06:00 Julemusikk
09:00 Nyheter
09:05 Countrysaloon v/ Frode Moen (R)
10:00 Nyheter
10:05 Anne Thygesens julehilsen til Radio Modum
11:00 Nyheter
11:05 Den hørte vi på v/ Helge Husum
12:00 Nyheter
12:05 Julemusikk
13:00 Nyheter
13:05 Track - julespesial v/Ronny Nymoen
14:00 Nyheter
14:05 Ann-Kristins platebar
14:30 Grannlandet
15:00 Nyheter
15:05 Fakta om tyttebærketschup, ølsorter, elektrisk matlaging, juletreet og tyttebærgløgg
         v/ Malle Eken Tandberg
15.30 Fakta om julesangen «White Christmas» v/ Per Arild Andersen og Morten Bakkeli
15.45 Info og prat om at kjæledyret ikke skal spise julemat v/ Henrik Nikolai Pedersen
16:00 Nyheter
16:05 Glade juletoner v/ Ann-Kristin Hallerdalen
17:00 Nyheter
17:05 Julemusikk
18:00 Nyheter
18:05 Anne Thygesens julehilsen til Radio Modum (R)
19:00 Fra svensktopp til rock´n roll v/ Thomas Neraasen (R)
20:00 Off The Record v/ Jan Ivar Høgrud
21:00 Bluestrain v/ Jan Christian Nordal
22:00 Julemusikk
01:00 Slutt
Torsdag 29. desember
06:00 Julemusikk
09:00 Nyheter
09:05 Gammeldans avec v Ola Tom Evje (R)
09:30 NÃ¥ er det din tur (Opptak fra 2008) v/ Frode Moen og Herold Rasmussen (R) (L)
10:00 Nyheter
10:05 Mine dansbandfavoritter JUL nr. 2 v/ Ann-Kristin Hallerdalen
11:00 Nyheter
11:05 Dansejul med fortellinger v/ Tor Engan (R)
12:00 Nyheter
12:05 Julemusikk
13:00 Nyheter
13:05 Kilden (JUL) v/ Halvor Gjøystdal (R)
13:30 Juleevangeliet v/ Anne Thygesen (R)
14:00 Nyheter
14:05 Fortelling fra Dagfinn Grønnoset sin bok «Dalene i øst». Lest av Ingar Hellerud
14:30 Gammeldansprogram om tema juletrefest og Nes-skolen v/ Malle Eken Tandberg
15:00 Nyheter
15:05 Juletrepyntens historie v/ Beate Lindseth og Malle Eken Tandberg (R)
16:00 Nyheter
16:05 Johans jukebox v/ Johan Bergan (R)
17:00 Nyheter
17:05 Julemusikk
18:00 Nyheter
18:05 Mine dansbandfavoritter JUL nr. 2 v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
19:00 Track - julespesial v/ Ronny Nymoen
20:00 Julemusikk
01:00 Slutt
Fredag 30. desember
06:00 Julemusikk
10:00 Nyheter
10:05 Balladetopper - julespesial v/ Henrik Nikolai Pedersen
11:00 Nyheter
11:05 Studio 52 - julespesial v/ Anders G. Andersen Â
12:00 Nyheter
12:30 Julemusikk
13:00 Nyheter
13:05 Gamle tradisjoner og forberedelser før jul 1900 v/ Malle Eken Tandberg
13:30 Minneprogram om Hank Williams v/ Ingar Hellerud
14:00 Nyheter
14:05 Johans jukebox - julespesial (R)
15:00 Nyheter
15:05 Glade juletoner v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
16:00 Nyheter
16:05 Off The Record - julespesial v/ Jan Ivar Høgrud (R)
17:00 Nyheter
17:05 Julemusikk
18:00 Nyheter
18:05 Balladetopper - julespesial v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
19:00 Julemusikk
20:00 For swingende v/ Thomas Neraasen
21:00 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen
22:00 Countrysaloon - julespesial v/ Frode Moen (R)
23:00 Julemusikk
01:00 Slutt
Lørdag 31. desember
Nyttårsaften
06:00 Julemusikk og nyheter
11:00 Nyheter
11:05 Gamle tradisjoner og forberedelser før jul 1900 v/ Malle Eken Tandberg (R)
11:30 Minneprogram om Hank Williams v/ Ingar Hellerud (R)
12:00 Nyheter
12:05 Track - julespesial v/ Ronny Nymoen (R)
13:00 Nyheter
13:05 Off The Record - julespesial v/ Jan Ivar Høgrud (R)
14:00 Nyheter
14.05 Countrysaloon v/ Frode Moen
15:00 Nyheter
15:05 Julemusikk
18:00 Nyheter
18:05 Fra svensktopp til rock´n roll v/ Thomas Neraasen
19:00 Gammeldans avec v/ Sven Nordalen og Olav Lund
19:30 NÃ¥ er det din tur (Opptak fra 2008) v/ Frode Moen og Herold Rasmussen (L)
20:00 Julestemning v/ Frode Moen (R)
21:00 Ann-Kristins platebar (v/ Ann-Kristin Hallerdalen R)
21:30 Grannlandet v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamsen (R)
22:00 Johans jukebox v/ Johan Bergan
23:00 Julemusikk
01:00 Slutt
Søndag 1. januar
nyttårsdag
06:00 Morgentoner
10:00 Nyheter
10:05 Balladetopper - nyttårsspesial v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
11:00 Nyheter
11:05 Kilden v/ Anne Thygesen
11:30 Lette formiddagstoner
12:00 Nyheter
12:05 Den hørte vi på v/ Helge Husum (R)
13:00 Nyheter
13:05 Musikk
17:00 Nyheter
17:05 For swingende v/ Thomas Neraasen (R)
18:00 Nyheter
18:05 Bluestrain v/ Jan Christian Nordal (R)
19:00 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen (R)
20:00 Dansejul v/ Tor Engan (R)
21:00 Countrysaloon v/ Frode Moen (R)
22:00 Off The Record - julespesial v/ Jan Ivar Høgrud (R)
23:00 Musikk inn i natta
01:00 Slutt
Mandag 2. januar
06:00 Morgentoner og nyheter
09:00 Nyheter
09:05 Ann-Kristins platebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
09:30 Grannlandet v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamson (R)
10:00 Nyheter
10:05 Opptak fra en direktesending på Eikvang med lokale utøvere fra 2004 del 1
11:00 Opptak fra en direktesending på Eikvang med lokale utøvere fra 2004 del 2
12:00 Nyheter
12:05 Musikk
13:00 Nyheter
13:05 Det tekstile arbeidsåret i det gamle bondesamfunnet v/ Malle Eken Tandberg
13:30 Fakta om tyttebærketschup, ølsorter, elektrisk matlaging, juletreet og tyttebærgløgg
         v/ Malle Eken Tandberg
13.45 Fakta om julesangen «White Christmas» v/ Per Arild Andersen og Morten Bakkeli
13.55 Info og prat om at kjæledyret ikke skal spise julemat v/ Henrik Nikolai Pedersen:00 14:00 Nyheter
14:05 Fra svensktopp til rock´n roll v/ Thomas Neraasen (R)
15:00 Nyheter
15:05 Johans jukebox v/ Johan Bergan (R)
16:00 Nyheter
16:05 Fortelling fra Dagfinn Grønnoset sin bok «Dalene i øst». Lest av Ingar Hellerud
16:30 Gammeldansprogram om tema juletrefest og Nes-skolen v/ Malle Eken Tandberg
17:00 Nyheter
17:05 Musikk
18:00 Nyheter
18:05 Opptak fra en direktesending på Eikvang med lokale utøvere fra 2004 del 1 (R)
19:00 Opptak fra en direktesending på Eikvang med lokale utøvere fra 2004 del 2 (R)
20:00 Johans jukebox v/ Johan Bergan (R)
21:00 Musikk
01:00 Slutt
Tirsdag 3. januar
06:00 Morgentoner og nyheter
09:00 Nyheter
09:05 Johans jukebox (R)
10:00 Nyheter
10:05 Kvinnenes time v/ Frode Moen og Arve Borge
11:00 Nyheter
11:05 Gammeldans avec v/ Sven Nordalen og Olav Lund (R)
11:30 NÃ¥ er det din tur (Opptak fra 2008) v/ Frode Moen og Herold Rasmussen (R) (L)
12:00 Nyheter
12:05 Musikk
13:00 Nyheter
13:05 Off The Record v/ Jan Ivar Høgrud
14:00 Nyheter
14:05 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen (R)
15:00 Nyheter
15:05 Mine dansebandfavoritter v/ Ann-Kristin Hallerdalen
16:00 Nyheter
16:05 Latterhjørnet (forskjellige humoristiske innslag)
17:00 Nyheter
17:05 Musikk
18:00 Nyheter
18:05 Kvinnenes time v/ Frode Moen og Arve Borge (R)
19:00 Musikk
20:00 Oppvarming til RadioBingo med
         konkurranse og praktiske opplysninger
20:30 RadioBingo
22:00 Musikk
01:00 Slutt
Â