Program - julen 2017
Vi ønsker alle våre lyttere en riktig God Jul og et riktig Godt Nytt År!
HÃ¥per du koser deg med all den gode julemusikken og juleprogrammene vi sender
Her kan du se programoversikten denne jula.
Â
Søndag 24. desember
Julaften
06:00 Julemusikk
09:00 Radionyhetene
09:00 Balladetopper - julespesial v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
10:00 Radionyheter
10:05 Carusell v/ Anders G. Andersen (R)
11:00 Radionyhetene
11:05 Kilden v/ Turid Haslene
11:30 Juleevangeliet v/ Anne Thygesen
12:00 Radionyhetene
12:05 For swingende v/ Thomas Neraasen (R)
13:00 Radionyhetene
13:05 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen
14:00 Radioyhetene
14:05 Countrysaloon v/ Frode Moen (R)
15:00 Radionyhetene
15:05 Off the record v/ Jan Ivar Høgrud (R)
16:00 Radionyhetene
16:05 Juleevangeliet v/ Anne Thygesen (R)
ca. 16:15 Julemusikk
17:00 Julaften - Del 1 v/ Per Arild Andersen og Arne Nilsson
18:00 Julaften - Del 2 v/ Per Arild Andersen og Arne Nilsson
19:00 Julemusikk
01:00 Slutt
Mandag 25. desember
1. juledag
06:00 Julemusikk
09:00 Radionyhetene
09:05 Ann-Kristins platebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
09:30 Grannlandet v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamsen (R)
10:00 Radionyhetene
10:05 Fortellingen «Bygda som glømte at det var jul» av Henki Kolstad
10:15 Fortellingen «Snekker Andersen og julenissen» av Henki Kolstad
10:30 Gammeldansprogram med tema jul og talglys v/ Malle Eken Tandberg
11:00 Radionyhetene
11.05 Kilden v/ Halvor Gjøystdal (R)
11:30 Julemusikk og Radionyhetene
14:00 Radionyhetene
14:05 Fra svensktopp til rock´n roll v/ Thomas Neraasen (R)
15.00 Julaften - Del 1 v/ Per Arild Andersen og Arne Nilsson (R)
16:00 Julaften - Del 2 v/ Per Arild Andersen og Arne Nilsson (R)
17:00 Radionyhetene
17:05 Dansejul med fortellinger v/ Tor Engan
18:00 Radionyhetene
18:05 Fortellingen «Bygda som glømte at det var jul» av Henki Kolstad (R)
18:15 Fortellingen «Snekker Andersen og julenissen» av Henki Kolstad (R)
18:30 Gammeldansprogram med tema jul og talglys v/ Malle Eken Tandberg (R)
19:00 Studio 52 v/ Anders G. Andersen (R)
20:00 Johans jukebox v/ Johan Bergan (R)
21:00 Julemusikk
01:00 Slutt
Tirsdag 26. desember
2. juledag
06:00 Julemusikk
09:00 Radionyhetene
09:05 Johans jukebox v/ Johan Bergan (R)
10:00 Radionyhetene
10:05 Ann-Kristins platebar - julespesial v/ Ann-Kristin Hallerdalen
11:00 Radionyhetene
11:05 Gammeldans avec v/ Malle Eken Tandberg (R)
11.30 Kilden v/ Bodil Hovde Marthinsen (R)
12:00 Radionyhetene
12:05 Julemusikk
13.00 Radionyhetene
13:05 Track - julespesial v/ Ronny Nymoen (R)
14.00 Radionyhetene
14:05 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen (R)
15:00 Radionyhetene
15:05 Juletime julestemning v/ Frode Moen
16:00 Radionyhetene
16:05 Balladetopper - julespesial v/ Henrik Nikolai Pedersen
17:00 Radionyhetene
17:05 Julemusikk
18:00 Radionyhetene
18:05 Ann-Kristins platebar - julespesial v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
19:00 Off the record - julespesial v/ Jan Ivar Høgrud (R)
20:00 Julemusikk
01:00 Slutt
Onsdag 27. desember
06:00 Julemusikk og radionyhetene
09:00 Radionyhetene
09:05 Countrysaloon - julespesial v/ Frode Moen
10:00 Radionyhetene
10:05 Glade juletoner v/ Ann-Kristin Hallerdalen
11:00 Radionyhetene
11:05 Fakta om tyttebærketschup, ølsorter, elektrisk matlaging, juletreet og tyttebærgløgg
     v/ Malle Eken Tandberg
11.30 Fakta om julesangen «White Christmas» v/ Per Arild Andersen og Morten Bakkeli
11.45 Info og prat om at kjæledyret ikke skal spise julemat v/ Henrik Nikolai Pedersen
12.00 Radionyhetene
12:05 Julemusikk og radionyhetene
14:00 Radionyhetene
14:05 Ann-Kristins romjulsplatebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen
14:30 Grannlandet v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamsen
15:00 Radionyhetene
15:05 Fortelling fra Dagfinn Grønnoset sin bok «Dalene i øst». Lest av Ingar Hellerud
15:30 Gammeldansprogram om tema juletrefest og Nes-skolen v/ Malle Eken Tandberg
16:00 Radionyhetene
16:05 Fakta om tyttebærketschup, ølsorter, elektrisk matlaging, juletreet og tyttebærgløgg
     v/ Malle Eken Tandberg (R)
16.30 Fakta om julesangen «White Christmas» v/ Per Arild Andersen og Morten Bakkeli (R)
16.45 Info og prat om at kjæledyret ikke skal spise julemat v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
17:00 Radionyhetene
17:05 Julemusikk
18:00 Radiontyhetene
18:05 Glade juletoner v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
19:00 Fra svenskrock til rock´n roll v/ Thomas Neraasen (R)
20:00 Oppvarming til RadioBingoen med konkurranse og spilleregler
20:30 RadioBingo
22:00 Bluestrain v/ Jan Christian Nordahl (R)
23:00 Julemusikk
01:00 Slutt
Torsdag 28. desember
06:00 Julemusikk og radionyhetene
09:00 Radionyhetene
09:05 Gammeldans avec v/ Malle Eken Tandberg (R)
09:30 Julemusikk
10:00 Radionyhetene
10:05 Julepyntens historie v/ Beate Lindseth og Malle Eken Tandberg
11.00 Radionyhetene
11:05 Portrettet om Lasse Stefanz vol. 4 v/ Tor Engan (R)
12:00 Radionyheter
12:05 Kilden v/ Turid Haslene (R)
12:30 Minneprogram om Hank Williams v/ Ingar Hellerud
13:00 Radionhetene
13:05 Kilden v/ Bodil Hovde Marthinsen (R)
13:30 Julemusikk
14:00 Radionyhetene
14:05 Off the record - julespesial v/ Jan Ivar Høgrud
15:00 Radionyhetene
15:05 Ann-Kristins platebar - julespesial (R)
16:00 Radionyhetene
16:05 Julemusikk
17:00 Radionyhetene
17:05 Carusell v/ Anders G. Andersen
18:00 Radionyhetene
18:05 Julepyntens historie v/ Beate Lindseth og Malle Eken Tandberg (R)
19:00 Track - julespesial v/ Ronny Nymoen
20:00 Juletime julestemning v/ Frode Moen (R)
21:00 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen
22:00 Julemusikk
01:00 Slutt
Fredag 29. desember
06:00 Julemusikk og radionyhetene
09:00 Radionyhetene
09:05 Balladetopper - julespesial (R)
10:00 Radionyhetene
10:05 Mine dansebandfavoritter JUL 1 v/ Ann-Kristin Hallerdalen
11:00 Radionyhetene
11:05 Studio 52 v/ Anders G. Andersen
12:00 Radionyhetene
12:05 Julemusikk
13:00 Radionyhetene
13:05 Gamle tradisjoner og forberedelser før jul 1900 v/ Malle Eken Tandberg
13:30 Julemusikk
14:00 Radionyhetene
14:05 Johans jukebox - jul v/ Johan Bergan
15:00 Radionyhetene
15:05 Dansejul med fortellinger v/ Tor Engan
16:00 Radionyhetene
16:05 Countrysaloon - julespesial v/ Frode Moen
17:00 Radionyhetene
17:05 Julemusikk
18:00 Radionyhetene
18:05 Mine dansebandfavoritter JUL 1 v/ Ann-Kristin Hallerdalen
19:00 Gamle tradisjoner og forberedelser før jul 1900 v/ Malle Eken Tandberg
19:30 Julemusikk
20:00 For swingende v/ Thomas Neraasen
21:00 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen
22:00 Julestemning v/ Frode Moen
23:00 Julemusikk
01:00 Slutt
Lørdag 30. desember
06:00 Julemusikk og radionyhetene
11:00 Radionyhetene
11:05 Julestemning v/ Frode Moen (R)
12:00 Radionyhetene
12:05 Track - julespesial v/ Ronny Nymoen (R)
13:00 Radionyhetene
13:05 Off the record - julespesial v/ Jan Ivar Høgrud
14:00 Radionyhetene
14:05 Countrysaloon - julespesial v/ Frode Moen
15:00 Radionyhetene
15:05 Julemusikk
17:00 Radionyhetene
17:05 Studio 52 v/ Anders G. Andersen
18:00 Radionyhetene
18:05 Fra svenskrock til rock´n roll v/ Thomas Neraasen
19:00 Gammeldans avec v/ HÃ¥vard Svendsrud
19:30 Julemusikk
21:00 Ann-Kristins romjulsplatebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
21:30 Grannlandet v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamsen (R)
22:00 Johans Jukebox v/ Johan bergan
23:00 Julemusikk
01:00 Slutt
Søndag 31. desemberÂ
Nyttårsaften
06:00 Julemusikk
09:00 Radionyhetene
09:05 Balladetopper - nyttårsspesial v/ Henrik Nikolai Pedersen
10:00 Radionyhetene
10:05 Carusell v/ Anders G. Andersen (R)
11:00 Radionyhetene
11:05 Kilden v/ Halvor Gjøystdal (R)
11:30 Kilden v/ Bodil Hovde Marthinsen (R)
12:00 Radionyhetene
12:05 Kilden v/ Turid Haslene (R)
12:30 Minneprogram om Hank Williams v/ Ingar Hellerud (R)
13:00 Radionyhetene
13:05 Juletime julestemning v/ Frode Moen (R)
14:00 Radionyhetene
14.05 Julemusikk og radionyhetene
17:00 Radionyhetene
17:05 For swingende v/ Thomas Neraasen (R)
18:00 Radionyhetene
18:05 Bluestrain v/ Jan Christian Nordahl (R)
19:00 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen (R)
20:00 Portrettet om Lasse stefanz vol. 4 v/ Tor Engan (R)
21:00 Countrysaloon - jul v/ Frode Moen (R)
22:00 Off the record - julespesial v/ Jan Ivar Høgrud
23:00 Julemusikk
01:00 Slutt
Mandag 1. januar
1. Nyttårsdag
06:00 Julemusikk
09:00 Radionyhetene
09:05 Ann-Kristins romjulsplatebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
09:30 Grannlandet v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamsen
10:00 Radionyhetene
10:05 Opptak fra en direktesending på Eikvang med lokale utøvere fra 2004 del 1
11:00 Opptak fra en direktesending på Eikvang med lokale utøvere fra 2004 del 2
12:00 Radionyhetene
12:05 Musikk
13:00 Radionyhetene
13:05 Det tekstile arbeidsåret i det gamle bondesamfunnet v/ Malle Eken Tandberg
13:30 Fakta om tyttebærketschup, ølsorter, elektrisk matlaging, juletreet og tyttebærgløgg
     v/ Malle Eken Tandberg
13.45 Fakta om julesangen «White Christmas» v/ Per Arild Andersen og Morten Bakkeli
13.55 Info og prat om at kjæledyret ikke skal spise julemat v/ Henrik Nikolai Pedersen
14:00 Radionyhetene
14:05 Fra svensktopp til rock´n roll v/ Thomas Neraasen (R)
15:00 Radionyhetene
15:05 Balladetopper - nyttårsspesial v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
16:00 Radionyhetene
16:05 Musikk
17:00 Radionyhetene
17:05 Opptak fra en direktesending på Eikvang med lokale utøvere fra 2004 del 1 (R)
18:00 Opptak fra en direktesending på Eikvang med lokale utøvere fra 2004 del 2 (R)
19:00 Studio 52 v/ Anders G. Andersen (R)
20:00 Johans jukebox v/ Johan Bergan (R)
21:00 Musikk
01:00 Slutt
Tirsdag 2. januar
06:00 Musikk og radionyhetene
09:00 Radionyhetene
09:05 Johans jukebox v/ Johan Bergan (R)
10:00 Radionyhetene
10:05 Mine dansebandfavoritter nr. 5 v/ Ann-Kristin Hallerdalen
11:00 Radionyhetene
11:05 Gammeldans avec v/ HÃ¥vard Svendsrud (R)
11:30 Minnerogram om Hank Williams v/ Ingar Hellerud (R)
12:00 Radionyhetene
12:05 Latterhjørnet (forskjellige humoristiske innslag)
13:00 Radionyhetene
13:05 Carusell v/ Anders G. Andersen (R)
14:00 Radionyhetene
14:05 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen (R)
15:00 Radionyhetene
15:05 Fortelling fra Dagfinn Grønnoset sin bok "Dalene i øst". Lest av Ingar Hellerud
15:30 Gammeldansprogram om tema juletrefest og Nes-skolen v/ Malle Eken Tandberg (R)
16:05 Musikk
17:00 Radionyhetene
17:05 Latterhjørnet (forsjellige humoristiske innslag)
18:00 Radionyhetene
18:05 Mine dansebandfavoritter nr. 5 v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
19:00 Juletime julestemning v/ Frode Moen (R)
20:00 Oppvarming til RadioBingoen med konkurranse og spilleregler
20:30 RadioBingo
22:00 Musikk
01:00 Slutt