Meny:

Program - påsken 2018

Vi ønsker alle våre lyttere en riktig god påske!
Her er programoversikten for påsken:

[Mer]


Program - julen 2017

Vi ønsker alle våre lyttere en riktig God Jul og et riktig Godt Nytt År!
Håper du koser deg med all den gode julemusikken og juleprogrammene vi sender
Her kan du se programoversikten denne jula.

[Mer]


Radiobridge fortsetter

Radiobridge videreføres. Programmet vil nå ha en varighet på ca. 40 min, og blir nå sendt kun på mandager ca. kl. 12.05 med reprise samme dag ca. kl. 17.05. Det vil bli nytt program annenhver uke i partallsuker. Uka etter vil forrige ukes program sendes. Her legges aktuelle spill og temaer, samt eventuelle lytteroppgaver og vinnere fra programmet ut:

[Mer]


Bridgekurs

Vikersund BK og Fjerdingstad BK(Skotselv) starter i høst et bridgekurs over 12 uker for nybegynnere. Spillet passer for alle fra 8 år og oppover(vårt eldste aktive medlem er 91 år). INGEN FORKUNNSKAPER TRENGS.

[Mer]


Radiobridge

Her legges lytteroppgavene og vinnerne fra programmet ut:[Mer]


24.12.2017

Program - julen 2017

Vi ønsker alle våre lyttere en riktig God Jul og et riktig Godt Nytt År!
Håper du koser deg med all den gode julemusikken og juleprogrammene vi sender
Her kan du se programoversikten denne jula.

 

Søndag 24. desember
Julaften

06:00 Julemusikk
09:00 Radionyhetene
09:00 Balladetopper - julespesial v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
10:00 Radionyheter
10:05 Carusell v/ Anders G. Andersen (R)
11:00 Radionyhetene
11:05 Kilden v/ Turid Haslene
11:30 Juleevangeliet v/ Anne Thygesen
12:00 Radionyhetene
12:05 For swingende v/ Thomas Neraasen (R)
13:00 Radionyhetene
13:05 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen
14:00 Radioyhetene
14:05 Countrysaloon v/ Frode Moen (R)
15:00 Radionyhetene
15:05 Off the record v/ Jan Ivar Høgrud (R)
16:00 Radionyhetene
16:05 Juleevangeliet v/ Anne Thygesen (R)
ca. 16:15 Julemusikk
17:00 Julaften - Del 1 v/ Per Arild Andersen og Arne Nilsson
18:00 Julaften - Del 2 v/ Per Arild Andersen og Arne Nilsson
19:00 Julemusikk
01:00 Slutt


Mandag 25. desember
1. juledag

06:00 Julemusikk
09:00 Radionyhetene
09:05 Ann-Kristins platebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
09:30 Grannlandet v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamsen (R)
10:00 Radionyhetene
10:05 Fortellingen «Bygda som glømte at det var jul» av Henki Kolstad
10:15 Fortellingen «Snekker Andersen og julenissen» av Henki Kolstad
10:30 Gammeldansprogram med tema jul og talglys v/ Malle Eken Tandberg
11:00 Radionyhetene
11.05 Kilden v/ Halvor Gjøystdal (R)
11:30 Julemusikk og Radionyhetene
14:00 Radionyhetene
14:05 Fra svensktopp til rock´n roll v/ Thomas Neraasen (R)
15.00 Julaften - Del 1 v/ Per Arild Andersen og Arne Nilsson (R)
16:00 Julaften - Del 2 v/ Per Arild Andersen og Arne Nilsson (R)
17:00 Radionyhetene
17:05 Dansejul med fortellinger v/ Tor Engan
18:00 Radionyhetene
18:05 Fortellingen «Bygda som glømte at det var jul» av Henki Kolstad (R)
18:15 Fortellingen «Snekker Andersen og julenissen» av Henki Kolstad (R)
18:30 Gammeldansprogram med tema jul og talglys v/ Malle Eken Tandberg (R)
19:00 Studio 52 v/ Anders G. Andersen (R)
20:00 Johans jukebox v/ Johan Bergan (R)
21:00 Julemusikk
01:00 Slutt

Tirsdag 26. desember
2. juledag

06:00 Julemusikk
09:00 Radionyhetene
09:05 Johans jukebox v/ Johan Bergan (R)
10:00 Radionyhetene
10:05 Ann-Kristins platebar - julespesial v/ Ann-Kristin Hallerdalen
11:00 Radionyhetene
11:05 Gammeldans avec v/ Malle Eken Tandberg (R)
11.30 Kilden v/ Bodil Hovde Marthinsen (R)
12:00 Radionyhetene
12:05 Julemusikk
13.00 Radionyhetene
13:05 Track - julespesial v/ Ronny Nymoen (R)
14.00 Radionyhetene
14:05 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen (R)
15:00 Radionyhetene
15:05 Juletime julestemning v/ Frode Moen
16:00 Radionyhetene
16:05 Balladetopper - julespesial v/ Henrik Nikolai Pedersen
17:00 Radionyhetene
17:05 Julemusikk
18:00 Radionyhetene
18:05 Ann-Kristins platebar - julespesial v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
19:00 Off the record - julespesial v/ Jan Ivar Høgrud (R)
20:00 Julemusikk
01:00 Slutt

Onsdag 27. desember

06:00 Julemusikk og radionyhetene
09:00 Radionyhetene
09:05 Countrysaloon - julespesial v/ Frode Moen
10:00 Radionyhetene
10:05 Glade juletoner v/ Ann-Kristin Hallerdalen
11:00 Radionyhetene
11:05 Fakta om tyttebærketschup, ølsorter, elektrisk matlaging, juletreet og tyttebærgløgg
          v/ Malle Eken Tandberg
11.30 Fakta om julesangen «White Christmas» v/ Per Arild Andersen og Morten Bakkeli
11.45 Info og prat om at kjæledyret ikke skal spise julemat v/ Henrik Nikolai Pedersen
12.00 Radionyhetene
12:05 Julemusikk og radionyhetene
14:00 Radionyhetene
14:05 Ann-Kristins romjulsplatebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen
14:30 Grannlandet v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamsen
15:00 Radionyhetene
15:05 Fortelling fra Dagfinn Grønnoset sin bok «Dalene i øst». Lest av Ingar Hellerud
15:30 Gammeldansprogram om tema juletrefest og Nes-skolen v/ Malle Eken Tandberg
16:00 Radionyhetene
16:05 Fakta om tyttebærketschup, ølsorter, elektrisk matlaging, juletreet og tyttebærgløgg
          v/ Malle Eken Tandberg (R)
16.30 Fakta om julesangen «White Christmas» v/ Per Arild Andersen og Morten Bakkeli (R)
16.45 Info og prat om at kjæledyret ikke skal spise julemat v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
17:00 Radionyhetene
17:05 Julemusikk
18:00 Radiontyhetene
18:05 Glade juletoner v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
19:00 Fra svenskrock til rock´n roll v/ Thomas Neraasen (R)
20:00 Oppvarming til RadioBingoen med konkurranse og spilleregler
20:30 RadioBingo
22:00 Bluestrain v/ Jan Christian Nordahl (R)
23:00 Julemusikk
01:00 Slutt

Torsdag 28. desember

06:00 Julemusikk og radionyhetene
09:00 Radionyhetene
09:05 Gammeldans avec v/ Malle Eken Tandberg (R)
09:30 Julemusikk
10:00 Radionyhetene
10:05 Julepyntens historie v/ Beate Lindseth og Malle Eken Tandberg
11.00 Radionyhetene
11:05 Portrettet om Lasse Stefanz vol. 4 v/ Tor Engan (R)
12:00 Radionyheter
12:05 Kilden v/ Turid Haslene (R)
12:30 Minneprogram om Hank Williams v/ Ingar Hellerud
13:00 Radionhetene
13:05 Kilden v/ Bodil Hovde Marthinsen (R)
13:30 Julemusikk
14:00 Radionyhetene
14:05 Off the record - julespesial v/ Jan Ivar Høgrud
15:00 Radionyhetene
15:05 Ann-Kristins platebar - julespesial (R)
16:00 Radionyhetene
16:05 Julemusikk
17:00 Radionyhetene
17:05 Carusell v/ Anders G. Andersen
18:00 Radionyhetene
18:05 Julepyntens historie v/ Beate Lindseth og Malle Eken Tandberg (R)
19:00 Track - julespesial v/ Ronny Nymoen
20:00 Juletime julestemning v/ Frode Moen (R)
21:00 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen
22:00 Julemusikk
01:00 Slutt

Fredag 29. desember

06:00 Julemusikk og radionyhetene
09:00 Radionyhetene
09:05 Balladetopper - julespesial (R)
10:00 Radionyhetene
10:05 Mine dansebandfavoritter JUL 1 v/ Ann-Kristin Hallerdalen
11:00 Radionyhetene
11:05 Studio 52 v/ Anders G. Andersen
12:00 Radionyhetene
12:05 Julemusikk
13:00 Radionyhetene
13:05 Gamle tradisjoner og forberedelser før jul 1900 v/ Malle Eken Tandberg
13:30 Julemusikk
14:00 Radionyhetene
14:05 Johans jukebox - jul v/ Johan Bergan
15:00 Radionyhetene
15:05 Dansejul med fortellinger v/ Tor Engan
16:00 Radionyhetene
16:05 Countrysaloon - julespesial v/ Frode Moen
17:00 Radionyhetene
17:05 Julemusikk
18:00 Radionyhetene
18:05 Mine dansebandfavoritter JUL 1 v/ Ann-Kristin Hallerdalen
19:00 Gamle tradisjoner og forberedelser før jul 1900 v/ Malle Eken Tandberg
19:30 Julemusikk
20:00 For swingende v/ Thomas Neraasen
21:00 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen
22:00 Julestemning v/ Frode Moen
23:00 Julemusikk
01:00 Slutt

Lørdag 30. desember

06:00 Julemusikk og radionyhetene
11:00 Radionyhetene
11:05 Julestemning v/ Frode Moen (R)
12:00 Radionyhetene
12:05 Track - julespesial v/ Ronny Nymoen (R)
13:00 Radionyhetene
13:05 Off the record - julespesial v/ Jan Ivar Høgrud
14:00 Radionyhetene
14:05 Countrysaloon - julespesial v/ Frode Moen
15:00 Radionyhetene
15:05 Julemusikk
17:00 Radionyhetene
17:05 Studio 52 v/ Anders G. Andersen
18:00 Radionyhetene
18:05 Fra svenskrock til rock´n roll v/ Thomas Neraasen
19:00 Gammeldans avec v/ Håvard Svendsrud
19:30 Julemusikk
21:00 Ann-Kristins romjulsplatebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
21:30 Grannlandet v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamsen (R)
22:00 Johans Jukebox v/ Johan bergan
23:00 Julemusikk
01:00 Slutt

Søndag 31. desember 
Nyttårsaften

06:00 Julemusikk
09:00 Radionyhetene
09:05 Balladetopper - nyttårsspesial v/ Henrik Nikolai Pedersen
10:00 Radionyhetene
10:05 Carusell v/ Anders G. Andersen (R)
11:00 Radionyhetene
11:05 Kilden v/ Halvor Gjøystdal (R)
11:30 Kilden v/ Bodil Hovde Marthinsen (R)
12:00 Radionyhetene
12:05 Kilden v/ Turid Haslene (R)
12:30 Minneprogram om Hank Williams v/ Ingar Hellerud (R)
13:00 Radionyhetene
13:05 Juletime julestemning v/ Frode Moen (R)
14:00 Radionyhetene
14.05 Julemusikk og radionyhetene
17:00 Radionyhetene
17:05 For swingende v/ Thomas Neraasen (R)
18:00 Radionyhetene
18:05 Bluestrain v/ Jan Christian Nordahl (R)
19:00 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen (R)
20:00 Portrettet om Lasse stefanz vol. 4 v/ Tor Engan (R)
21:00 Countrysaloon - jul v/ Frode Moen (R)
22:00 Off the record - julespesial v/ Jan Ivar Høgrud
23:00 Julemusikk
01:00 Slutt

Mandag 1. januar
1. Nyttårsdag

06:00 Julemusikk
09:00 Radionyhetene
09:05 Ann-Kristins romjulsplatebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
09:30 Grannlandet v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamsen
10:00 Radionyhetene
10:05 Opptak fra en direktesending på Eikvang med lokale utøvere fra 2004 del 1
11:00 Opptak fra en direktesending på Eikvang med lokale utøvere fra 2004 del 2
12:00 Radionyhetene
12:05 Musikk
13:00 Radionyhetene
13:05 Det tekstile arbeidsåret i det gamle bondesamfunnet v/ Malle Eken Tandberg
13:30 Fakta om tyttebærketschup, ølsorter, elektrisk matlaging, juletreet og tyttebærgløgg
          v/ Malle Eken Tandberg
13.45 Fakta om julesangen «White Christmas» v/ Per Arild Andersen og Morten Bakkeli
13.55 Info og prat om at kjæledyret ikke skal spise julemat v/ Henrik Nikolai Pedersen
14:00 Radionyhetene
14:05 Fra svensktopp til rock´n roll v/ Thomas Neraasen (R)
15:00 Radionyhetene
15:05 Balladetopper - nyttårsspesial v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
16:00 Radionyhetene
16:05 Musikk
17:00 Radionyhetene
17:05 Opptak fra en direktesending på Eikvang med lokale utøvere fra 2004 del 1 (R)
18:00 Opptak fra en direktesending på Eikvang med lokale utøvere fra 2004 del 2 (R)
19:00 Studio 52 v/ Anders G. Andersen (R)
20:00 Johans jukebox v/ Johan Bergan (R)
21:00 Musikk
01:00 Slutt

Tirsdag 2. januar

06:00 Musikk og radionyhetene
09:00 Radionyhetene
09:05 Johans jukebox v/ Johan Bergan (R)
10:00 Radionyhetene
10:05 Mine dansebandfavoritter nr. 5 v/ Ann-Kristin Hallerdalen
11:00 Radionyhetene
11:05 Gammeldans avec v/ Håvard Svendsrud (R)
11:30 Minnerogram om Hank Williams v/ Ingar Hellerud (R)
12:00 Radionyhetene
12:05 Latterhjørnet (forskjellige humoristiske innslag)
13:00 Radionyhetene
13:05 Carusell v/ Anders G. Andersen (R)
14:00 Radionyhetene
14:05 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen (R)
15:00 Radionyhetene
15:05 Fortelling fra Dagfinn Grønnoset sin bok "Dalene i øst". Lest av Ingar Hellerud
15:30 Gammeldansprogram om tema juletrefest og Nes-skolen v/ Malle Eken Tandberg (R)
16:05 Musikk
17:00 Radionyhetene
17:05 Latterhjørnet (forsjellige humoristiske innslag)
18:00 Radionyhetene
18:05 Mine dansebandfavoritter nr. 5 v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
19:00 Juletime julestemning v/ Frode Moen (R)
20:00 Oppvarming til RadioBingoen med konkurranse og spilleregler
20:30 RadioBingo
22:00 Musikk
01:00 Slutt