Meny:

Program - sommerferien 2019

Vi har tatt sommerferie. Det betyr at det ikke blir direktesendinger. I stedet blir det fra mandag 01. juli "Turistradio", sommerprogrammer og god sommermusikk. Vi er tilbake med direktesendinger igjen mandag 29. juli. "RadioBingoen er tilbake 30. juli. 
Vi ønsker alle våre lyttere en riktig god sommer!
Her kan du se programoversikten for de fire ukene i juli.

[Mer]


Program - påsken 2019

Vi Ønsker alle våre lyttere en riktig god påske!
Her kan du se vår programoversikt for påsken. 

[Mer]


Afterski med DJ Bigfoot

Afterski med DJ Bigfoot med programleder Kjartan Juul-Røstum er et nytt program som skal sendes hver dag fra lørdag til lørdag i påsken.

[Mer]


Bedre Lytterforhold

Torsdag 4. april foretok vi noen forbedringer på hovedsenderen og to av omformerne. Vi har satt opp effekten og oppgradert senderutstyret vårt i studio og omformeren på Norefjell.

[Mer]


Faste bridgeaktiviteter i vårt distrikt, vårsesongen 2019

Her kan du lese mer om de ulike bridgeaktivitene.

[Mer]


24.12.2018

Program julen 2018

Julen er her, og på Radio Modum serverer vi gode juleprogrammer og masse god julemusikk.
Husk at "Romjulsbingoen" blir på torsdag 27. desember kl. 20.30 og "Nyttårsbingoen" blir onsdag 2. januar kl. 20.30. Vi er tilbake med ordinære sendinger igjen mandag 7. januar.
Vi ønsker alle være lyttere en riktig god jul og et godt nytt år!
For programoversikten klikk her:

 

Mandag 24. desember

06:00 Julemusikk
09:00 Radionyhetene
09:05 Ann-Kristins platebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
09:30 Grannlandet v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamsen (R)
10:00 Radionyhetene
10:05 Fortellingen «Bygda som glømte at det var jul» av Henki Kolstad
10:15 Fortellingen «Snekker Andersen og julenissen» av Henki Kolstad
10:30 Gammeldansprogram med tema jul og talglys v/ Malle Eken Tandberg
11:00 Radionyhetene
11.05 Kilden v/ Halvor Gjøystdal (R)
11:30 Info og prat om at kjæledyret ikke skal spise julemat v/ Henrik Nikolai Pedersen
11:45 Arrangementsmeldinger
12:00 Radionyhetene
12:05 Off The Record - Julespesial v/ Jan Ivar Høgrud (R)
13:00 Radionyhetene
13:05 Trekning Julekalenderen
13:15 Julemusikk
14:00 Radionyhetene
14:05 Fra svensktopp til rock´n roll v/ Thomas Neraasen (R)
15.00 Balladetopper - Julespesial v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
16:00 Radionyhetene
16:05 Julemusikk
17:00 Juleblanding del 1 v/ Per Arild Andersen og Arne Nilsson
18:00 Juleblanding del 2 v Per Arild Andersen og Arne Nilsson
19:00 Studio 52 v/ Anders G. Andersen (R)
20:00 Johans jukebox - Jul v/ Johan Bergan (R)
21:00 Julemusikk
01:00 Slutt

 

Tirsdag 25. desember

06:00 Julemusikk
09:00 Radionyhetene
09:05 Johans jukebox v/ Johan Bergan (R)
10:00 Radionyhetene
10:05 Julens historiske fakta (Del 1) v/ Henrik Nikolai Pedersen
11:00 Radionyhetene
11:05 Gammeldans avec v/ Malle Eken Tandberg (R)
11.30 Kilden v/ Bodil Hovde Marthinsen (R)
12:00 Radionyhetene
12:05 Julemusikk
13.00 Radionyhetene
13:05 Track - julespesial 2018 v/ Ronny Nymoen (R)
14.00 Radionyhetene
14:05 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen (R)
15:00 Radionyhetene
15:05 Juleblanding del 1 v/ Per Arild Andersen og Arne Nilsson (R)
16:00 Juleblanding del 2 v Per Arild Andersen og Arne Nilsson (R)
17:00 Radionyhetene
17:05 Info og prat om at kjæledyret ikke skal spise julemat v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
17:15 Julemusikk
18:00 Radionyhetene
18:05 Julens historiske fakta (Del 1) v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
19:00 Dansejul med fortellinger v/ Tor Engan
20:00 Ann-Kristins platebar - julespesial v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
21:00 Julemusikk
01:00 Slutt

 

Onsdag 26. desember

06:00 Julemusikk
09:00 Radionyhetene
09:05 Countrysaloon - julespesial v/ Frode Moen (R)
10:00 Radionyhetene
10:05 Julens historiske fakta (del 2) v/ Henrik Nikolai Pedersen
11:00 Radionyhetene
11:05 Fakta om tyttebærketschup, ølsorter, elektrisk matlaging, juletreet og tyttebærgløgg
          v/ Malle Eken Tandberg
11.30 Fakta om julesangen «White Christmas» v/ Per Arild Andersen og Morten Bakkeli
12.00 Radionyhetene
12:05 Track - Julespesial (2017) v/ Ronny Nymoen
13:00 Radionyhetene
13:05 Julemusikk
14:00 Radionyhetene
14:05 Ann-Kristins romjulsplatebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen
14:30 Grannlandet - Jullåtar v/ Barbro og Sven-Olof Abraham
15:00 Radionyhetene
15:05 Fortelling fra Dagfinn Grønnoset sin bok «Dalene i øst». Lest av Ingar Hellerud
15:30 Gammeldansprogram om tema juletrefest og Nes-skolen v/ Malle Eken Tandberg
16:00 Radionyhetene
16:05 Hits med DJ Bigfoot - Julespesial
17:00 Radionyhetene
17:05 Julemusikk
18:00 Radiontyhetene
18:05 Julens historiske fakta (Del 2) v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
19:00 Fra svenskrock til rock´n roll v/ Thomas Neraasen (R)
20:00 Off The Record - Julespesial 
21:00 Bluestrain v/ Jan Christian Nordahl (R)
22:00 Julemusikk
01:00 Slutt

 

Torsdag 27. desember

 
06:00 Julemusikk og radionyhetene
09:00 Radionyhetene
09:05 Gammeldans avec v/ Malle Eken Tandberg (R)
09:30 Julemusikk
10:00 Radionyhetene
10:05 Glade Juletoner v/ Ann-Kristin Hallerdalen
11.00 Radionyhetene
11:05 Portrettet om Lasse Stefanz v/ Tor Engan (R)
12:00 Radionyheter
12:05 Kilden v/ Turid Haslene (R)
12:30 Minneprogram om Hank Williams v/ Ingar Hellerud
13:00 Radionhetene
13:05 Julemusikk
14:00 Radionyhetene
14:05 Off the record - julespesial v/ Jan Ivar Høgrud
15:00 Radionyhetene
15:05 Johans jukebox - jul v/ Johan Bergan (R)
16:00 Radionyhetene
16:05 Juletime julestemning v/ Frode Moen
17:00 Radionyhetene
17:05 Carusell v/ Anders G. Andersen
18:00 Radionyhetene
18:05 Glade juletoner v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
19:00 Track - julespesial v/ Ronny Nymoen (R)
20:00 Oppvarming til RadioBingo med konkurranse, spilleregler og musikk
20.30 RadioBingo
ca. 22.00 Hits med DJ Bigfoot - julespesial
23:00 Julemusikk
01:00 Slutt

 

Fredag 28. desember

06:00 Julemusikk og radionyhetene
09:00 Radionyhetene
09:05 Balladetopper - julespesial (R)
10:00 Radionyhetene
10:05 Mine dansebandfavoritter v/ Ann-Kristin Hallerdalen
11:00 Radionyhetene
11:05 Studio 52 v/ Anders G. Andersen (R)
12:00 Radionyhetene
12:05 Julemusikk
13:00 Radionyhetene
13:05 Gamle tradisjoner og forberedelser før jul 1900 v/ Malle Eken Tandberg
13:30 Kilden - Jul v/ Bodil Hovde Marthinsen (R)
14:00 Radionyhetene
14:05 Johans jukebox - jul v/ Johan Bergan (R)
15:00 Radionyhetene
15:05 Dansejul med fortellinger v/ Tor Engan (R)
16:00 Radionyhetene
16:05 Countrysaloon - julespesial v/ Frode Moen (R)
17:00 Radionyhetene
17:05 Julemusikk
18:00 Radionyhetene
18:05 Mine dansebandfavoritter JUL 1 v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
19:00 Gamle tradisjoner og forberedelser før jul 1900 v/ Malle Eken Tandberg (R)
19:30 Kilden - Jul v/ Bodil Hovde Marthinsen (R)
20:00 For swingende v/ Thomas Neraasen
21:00 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen
22:00 Juletime julestemning v/ Frode Moen (R)
23:00 Track - Julespesial (2017) v/ Ronny Nymoen (R)
00:00 Julemusikk
01:00 Slutt

 

Lørdag 29. desember

06:00 Julemusikk og radionyhetene
10:00 Radionyhetene
10:05 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen (R)
11:00 Radionyhetene
11:05 Juletime julestemning v/ Frode Moen (R)
12:00 Radionyhetene
12:05 Track - julespesial (2018) v/ Ronny Nymoen (R)
13:00 Radionyhetene
13:05 Off the record - julespesial v/ Jan Ivar Høgrud (R)
14:00 Radionyhetene
14:05 Countrysaloon - julespesial v/ Frode Moen
15:00 Radionyhetene
15:05 Julemusikk
17:00 Radionyhetene
17:05 Studio 52 v/ Anders G. Andersen
18:00 Radionyhetene
18:05 Fra svenskrock til rock´n roll v/ Thomas Neraasen
19:00 Gammeldans avec v/ Roar Øyan
19:30 Julemusikk
20:00 Fakta om tyttebærketschup, ølsorter, elektrisk matlaging, juletreet og tyttebærgløgg
          v/ Malle Eken Tandberg (R)
20.30 Fakta om julesangen «White Christmas» v/ Per Arild Andersen og Morten Bakkeli (R)
21:00 Ann-Kristins platebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
21:30 Grannlandet - Jullåtar v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamsen (R)
22:00 Johans Jukebox v/ Johan bergan
23:00 Hits med DJ Bigfoot - julespesial
23:45 Julemusikk
01:00 Slutt

 

Søndag 30. desember

06:00 Julemusikk
09:00 Radionyhetene
09:05 Balladetopper v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
10:00 Radionyhetene
10:05 Carusell v/ Anders G. Andersen (R)
11:00 Radionyhetene
11:05 Kilden - Jul v/ Turid Haslene (R)
11:30 Julemusikk
12:00 Radionyhetene
12:05 Julepyntens historie v/ Malle Eken Tandberg og Beate Lindseth
13:00 Radionyhetene
13:05 Ann-Kristins romjulsplatebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
13:30 Julemusikk
16:00 Radionyhetene
16:05 Fortellingen «Bygda som glømte at det var jul» av Henki Kolstad (R)
16:15 Fortellingen «Snekker Andersen og julenissen» av Henki Kolstad (R)
16:30 Gammeldansprogram med tema jul og talglys v/ Malle Eken Tandberg (R)
17:00 Radionyhetene
17:05 For swingende v/ Thomas Neraasen (R)
18:00 Radionyhetene
18:05 Bluestrain v/ Jan-Christian Nordahl (R)
19:00 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen (R)
20:00 Portrett om Lasse Stefanz v/ Tor Engan (R)
21.00 Countrysaloon - Julespesial v/ Frode Moen (R)
22:00 Off The Record - Julespesial v/ Jan Ivar Høgrud (R)
23:00 Julemusikk
01:00 Slutt

 

Mandag 31. desember

06:00 Julemusikk og Radionyhetene
09:00 Radionyhetene
09:05 Ann-Kristins platebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
09:30 Grannlandet - jullåtar v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamsen
10:00 Radionyhetene
10:05 Julestemning v/ Frode Moen
11:00 Radionyhetene
11:05 Julens historiske fakta (Del 1) v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
12:00 Radionyhetene
12:05 Julemusikk
13:00 Radionyhetene
13:05 Dansejul med fortellinger v/ Tor Engan (R)
14:00 Radionyhetene
14:05 Fra svensktopp til rock´n roll v/ Thomas Neraasen (R)
15:00 Radionyhetene
15:05 Juletrepyntens historie v/ Beate Lindseth og Malle Eken Tandberg (R)
16:00 Radionyhetene
16:05 Julens historiske fakta (Del 2) v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
17:00 Radionyhetene
17:05 Julemusikk
18:00 Radionyhtene
18:05 Julestemning v/ Frode Moen (R)
19:00 Studio 52 v/ Anders G. Andersen (R)
20:00 Johans jukebox v/ Johan Bergan (R)
21:00 Julemusikk
01:00 Slutt 

 

Tirsdag 1. januar

06:00 Julemusikk
09:00 Radionyhetene
09:05 Johans jukebox v/ Johan Bergan (R)
10:00 Radionyhetene
10:05 Ann-Kristins platebar - julespesial v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
11:00 Radionyhetene
11:05 Gammeldans avec v/ Roar Øyan (R)
11:30 Kilden - jul v/ Turid Haslene (R)
12:00 Radionyhetene
12:05 Klassiske mesterverk v/ Tor Engan
13:00 Radionyhetene
13:05 Latterhjørnet
14:00 Radionyhetene
14:05 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen (R)
15:00 Radionyhetene
15:05 Fortelling fra Dagfinn Grønnoset sin bok «Dalene i øst». Lest av Ingar Hellerud (R)
15:30 Gammeldansprogram om tema juletrefest og Nes-skolen v/ Malle Eken Tandberg (R)
16:00 Radionyhetene
16:05 Track - julespesial (2017) v/ Ronny Nymoen (R)
17:00 Radionyhetene
17:05 Musikk
18:00 Radionyhetene
18:05 Ann-Kristins platebar - julespesial v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
19:00 Klassiske mesterverk v/ Tor Engan (R)
20:00 Sending fra Eikvang 31-10-2014 - Del 1
21:00 Sending fra Eikvang 31-10-2014 - Del 2
22:00 Musikk inn i natta
01:00 Slutt


Onsdag 2. januar

06:00 Morgentoner
09:00 Radionyhetene
09:05 Countysaloon - julespesial v/ Frode Moen (R)
10:00 Radionyhetene
10:05 Godteposen v/ Tor Engan
11.00 Radionyhetene
11.05 Den hørte vi på (1965-del 1) v/ Helge Husum
12:00 Radionyhetene
12:05 Musikk
13:00 Radionyhetene
13:05 Carusell v/ Anders G. Andersen
14:00 Radionyhetene
14:05 Ann-Kristins platebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen
14:30 Grannlandet v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamsen
15:00 Radionyhetene
15:05 Kvinnenes time v/ Frode Moen og Arve Borge
16:00 Radionyhetene
16:05 Hits med DJ BIgfoot ®
17:00 Radionyhetene
17:05 Musikk
18:00 Radionyhetene
18:05 Godteposen v/ Tor Engan (R)
19:00 Fra svensktopp til rock´n roll v/ Thomas Neraasen (R)
20:00 Oppvarming til RadioBingo med konkurranse, spilleregler og musikk
20:30 RadioBingo
ca. 22:00 Off The Record v/ Jan Ivar Høgrud
ca. 23:00 Bluestrain v/ Jan-Christian Nordahl
ca. 00:00 Musikk inn i natta
01:00 Slutt


Torsdag 3. januar

06:00 Musikk
09:00 Radionyhetene
09:05 Gammeldans avec v/ Roar Øyan (R)
09:30 Musikk
10:00 Radionyhetene
10:05 Portrett av Viggo Sandvik v/ Jan-Christian Nordahl
11:00 Radionyhtene
11:05 Slagerkarusellen v/ Tor Engan
12:00 Radionyhtene
12:05 Musikk
13:00 Radionyhtene
13:05 Balladetopper - Nyttårsspesial v/ Henrik Nikolai Pedersen
14:00 Radionyhtene
14:05 Danseguiden v/ Vidar Freslo og Arne Helge Jacobsen (Samsending med Radio Laagendalen)
15:00 Radionyhtene
15:05 Latterhjørnet
16:00 Radionyhetene
16:05 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen (R)
17:00 Radionyhtene
17:05 Carusell v/ Anders G. Andersen (R)
18:00 Radionyhetene
18:05 Portrett av Viggo Sandvik v/ Jan-Christian Nordahl (R)
19:00 Track v/ Ronny Nymoen
20:00 Hits med DJ Bigfoot (R)
20:45 Musikk inn i natta
01:00 Slutt


Fredag 4. desember

06:00 Morgentoner
09:00 Radionyhtene
09:05 Balladetopper - nyttårsspesial v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
10:00 Radionyhtene
10:05 Møte med Siw Malmquist og Ann-Louis Hansson på Cornelisdagen 2018 - Prat om  Cornelis Vreeswijk v/ Jan-Christian Nordahl (R)
11:00 Radionyhetene
11:05 Studio 52 v/ Anders G. Andersen (R)
12:00 Radionyhetene
12:05 Musikk
13:00 Radionyhetene
13:05 Mine dansebandfavoritter v/ Ann-Kristin Hallerdalen
14:00 Radionyhetene
14:05 Johans jukebox v/ Johan Bergan
15:00 Radionyhetene
15:05 Sending fra Eikvang 31-10-2014 - Del 1 (R)
16:00 Sending fra Eikvang 31-10-2014 - Del 2 (R)
17:00 Radionyhetene
17:05 Fredagsmagasinet v/ Vidar Freslo
18:00 Radionyhetene
18:05 Møte med Siw Malmquist og Ann-Louis Hansson på Cornelisdagen 2018 - Prat om Cornelis Vreeswijk v/ Jan-Christian Nordahl (R)
19:00 Kvinnenes time v/ Frode Moen og Arve Borge (R)
20:00 For swingende v/ Thomas Neraasen
21:00 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen
22:00 Mine dansebandfavoritter v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
23:00 Balladetopper - nyttårsspesial v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
00:00 Musikk inn i natta
01:00 Slutt


Lørdag 5. desember

06:00 Morgentoner
10:00 Radionyhetene
10:05 Godteposen v/ Tor Engan (R)
11:00 Radionyhetene
11:05 Fredagsmagasinet v/ Vidar Freslo (R)
12:00 Radionyhetene
12:05 Track v/ Ronny Nymoen (R)
13:00 Radionyhetene
13:05 Off The Record v/ Jan Ivar Høgrud (R)
14:00 Radionyhetene
14:05 Countrysaloon v/ Frode Moen
15:00 Radionyhetene
15:05 Musikk
17:00 Radionyhetene
17:05 Studio 52 v/ Anders G. Andersen
18:00 Radionyhetene
18:05 Fra Svensktopp til rock´n roll v/ Thomas Neraasen
19:00 Gammeldans avec v/ Malle Eken Tandberg
19:30 Musikk
20:00 Danseguiden v/ Vidar Freslo og Arne Helge Jacobsen (R)
21:00 Ann-Kristins platebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
21:30 Grannlandet v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamsen (R)
22:00 Johans jukebox v/ Johan Bergan
23:00 Hits med DJ Bigfoot
23:45 Disco-night
01:00 Slutt

 

Søndag 6. desember

06:00 Morgentoner
09:00 Radionyhetene
09:05 Balladetopper - nyttårsspesial v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
10:00 Radionyhetene
10:05 Carusell v/ Anders G. Andersen ®
11:00 Radionyhetene
11:05 Kilden
11:30 Lette formiddagstoner
12:00 Radionyhetene
12:05 Den hørte vi på (1954-del 1) v/ Helge Husum ®
13:00 Radionyhetene
13:05 Musikk
17:00 Radionyhetene
17:05 For swingende v/ Thomas Neraasen ®
18:00 Radionyhetene
18:05 Bluestrain v/ Jan-Christian Nordahl ®
19:00 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen ®
20:00 Slagerkarusellen v/ Tor Engan ®
21:00 Countrysaloon v/ Frode Moen ®
22:00 Off The Record v/ Jan Ivar Høgrud ®
23:00 Muskk inn i natta
01:00 Slutt