Meny:

Musikktimene

Vi utvider programtilbudet vårt.

[Mer]


Proram - Julen 2019/2020

Vi ønsker alle våre lyttere, samarbeidspartnere, reklamekunder og sponsorer en riktig god jul og et godt nytt år!
Vi er tilbake med ordinære sendinger igjen mandag 6. januar. Kos deg med all den gode julemusikken disse to ukene.
Her finner du programoversikten for julen 2019/2020:

[Mer]


Skøyteprogram

"To indre og vekk me´n" er navnet på det nye skøyteprogrammet som starter opp torsdag 07. november. Programleder er Jan-Christian Nordahl.

[Mer]


Nytt underholdningsprogram

Kveldsåpent heter det nye programmet som har premiere tirsdag 3. september kl. 22.10 rett etter bingoen. 

[Mer]


Program - sommerferien 2019

Vi har tatt sommerferie. Det betyr at det ikke blir direktesendinger. I stedet blir det fra mandag 01. juli "Turistradio", sommerprogrammer og god sommermusikk. Vi er tilbake med direktesendinger igjen mandag 29. juli. "RadioBingoen er tilbake 30. juli. 
Vi ønsker alle våre lyttere en riktig god sommer!
Her kan du se programoversikten for de fire ukene i juli.

[Mer]


22.12.2019

Proram - Julen 2019/2020

Vi ønsker alle våre lyttere, samarbeidspartnere, reklamekunder og sponsorer en riktig god jul og et godt nytt år!
Vi er tilbake med ordinære sendinger igjen mandag 6. januar. Kos deg med all den gode julemusikken disse to ukene.
Her finner du programoversikten for julen 2019/2020:

Mandag 23. desember
06:00 Julemusikk

09:00 Radionyhetene

09:05 Ann-Kristins platebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen

09:30 Grannlandet - Jul v/ Johan Abrahamsson

10:00 Radionyhetene

10:05 Jul på Sesam Stasjon

11:00 Radionyhetene

11:05 Julemusikk

13:00 Radionyhetene

13:05 Blanda drops - Jul v/ Tor Engan

13:30 Kilden v/ Bodil Hovde Marthinsen 

14:00 Radionyhetene

14:05 Fra svenskrock til rock´n roll v/ Thomas Neraasen

15:00 Radionyhetene

15:05 Julemusikk

17:00 Radionyhetene

17:05 Track - Julespesial v/ Ronny Nymoen

18:00 Radionyhetene

18:05 Jul på Sesam Stasjon

19:00 Studio 52 v/ Anders G. Andersen

20:00 Johans jukebox - Jul v/ Johan Bergan

21:00 Julemusikk

01:00 Slutt



Tirsdag 24. desember
06:00 Julemusikk

09:00 Radionyhetene

09:05 Johans jukebox v/ Johan Bergan

10:00 Radionyhetene

10:05 Fortellingen «Bygda som glømte at det var jul» av Henki Kolstad
10:15 Fortellingen «Snekker Andersen og julenissen» av Henki Kolstad
10:30 Blanda drops - Jul v/ Tor Engan
11:00 Radionyhetene

11:05 Gammeldans avec v/ Roar Øyan (R)

11:30 Julemusikk

12:00 Radionyhetene
12.05 Kilden v/ Halvor Gjøystdal (R)
12:30 Info og prat om at kjæledyret ikke skal spise julemat v/ Henrik Nikolai Pedersen
13:00 Radionyhetene

13:05 Grannlandets jultimma v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamsson
14:00 Radionyhetene
14:05 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen (R)
15.00 Balladetopper - Julespesial v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
16:00 Radionyhetene 
16:05 Julemusikk

16:45 Redaktørens julehilsen
17:00 Julespesial del 1 v/ Per Arild Andersen og Arne Nilsson
18:00 Julespesial del 2 v/ Per Arild Andersen og Arne Nilsson
19:00 Julemusikk
01:00 Slutt




Onsdag 25. desember
06:00 Julemusikk
09:00 Radionyhetene
09:05 Countrysaloon - Julespeial v/ Frode G. Moen (R)
10:00 Radionyhetene
10:05 Julens historiske fakta (Del 1) v/ Henrik Nikolai Pedersen
11:00 Radionyhetene

11:05 Redaktørens julehilsen (R)

11:15 Julemusikk
11.30 Kilden v/ Bodil Hovde Marthinsen (R)
12:00 Radionyhetene
12:05 Info og prat om at kjæledyret ikke skal spise julemat v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
12:15 Julemusikk
13.00 Radionyhetene 
13:05 Track - julespesial v/ Ronny Nymoen (R)
14.00 Radionyhetene
14:05 Ann-Kristins romjulsplatebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen

14:30 Grannlandet - Jul v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamsson
15:00 Radionyhetene 
15:05 Julespesial del 1 v/ Per Arild Andersen og Arne Nilsson (R)
16:00 Julespesial del 2 v/ Per Arild Andersen og Arne Nilsson (R)
17:00 Radionyhetene 
17:05 Grannlandets jultimma v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamsson (R)
18:00 Radionyhetene
18:05 Julens historiske fakta (Del 1) v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
19:00 Fra svensktopp til rock´n roll v/ Thomas Neraasen (R)
20:00 Off The Record - Julespesial
21:00 Bluestrain v/ Jan-Christian Nordahl
22:00 Julemusikk
01:00 Slutt

Torsdag 26. desember
06:00 Julemusikk 
09:00 Radionyhetene
09:05 Gammeldans avec v/ Roar Øyan

09:30 Julemusikk
10:00 Radionyhetene
10:05 Julens historiske fakta (del 2) v/ Henrik Nikolai Pedersen
11:00 Radionyhetene

11:05 Dansejul med fortellinger v/ Tor Engan

12:00 Radionyhetene
12:05 Ann-Kristins platebar - Julespesial v/ Ann-Kristins platebar
13:00 Radionyhetene
13:05 Balladetopper - Julespesial v/ Henrik Nikolai Pedersen
14:00 Radionyhetene
14:05 Danseguiden v/ Vidar Freslo og Arne Helge Jacobsen (R)
15:00 Radionyhetene
15:05 Fortelling fra Dagfinn Grønnoset sin bok «Dalene i øst». Lest av Ingar Hellerud
15:30 Gammeldansprogram om tema juletrefest og Nes-skolen v/ Malle Eken Tandberg
16:00 Radionyhetene 
16:05 Fortellingen «Bygda som glømte at det var jul» av Henki Kolstad (R)
16:15 Fortellingen «Snekker Andersen og julenissen» av Henki Kolstad
 (R)
16:30 Blanda drops - Jul v/ Tor Engan
 
17:00 Radionyhetene
17:05 Carusell v/ Anders G. Andersen
18:00 Radionyhetene
18:05 Julens historiske fakta (Del 2) v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
19:00 Track - Julespesial 
20:00 Hits med DJ Bigfoot - Julespesial (R)
21:00 To indre og vekk me’n v/ Jan-Christian Nordahl
21:30 Julemusikk
01:00 Slutt




Fredag 27. desember
06:00 Julemusikk 
09:00 Radionyhetene
09:05 Balladetopper - julespesial (R)
10:00 Radionyhetene 
10:05 Mine dansebandfavoritter JUL v/ Ann-Kristin Hallerdalen
11:00 Radionyhetene
11:05 Studio 52 v/ Anders G. Andersen (R)
12:00 Radionyhetene
12:05 Julemusikk
13:00 Radionyhetene
13:05 Gamle tradisjoner og forberedelser før jul 1900 v/ Malle Eken Tandberg
13:30 Blanda drops v/ Tor Engan
14:00 Radionyhetene
14:05 Johans jukebox - jul v/ Johan Bergan
15:00 Radionyhetene
15:05 Juletime julestemning v/ Frode G. Moen
16:00 Radionyhetene
16:05 Off The Record - Julespesial v/ Jan Ivar Høgrud (R)
17:00 Radionyhetene
17:05 Julemusikk
18:00 Radionyhetene
18:05 Mine dansebandfavoritter JUL v/ Ann-Kristin Hallerdalen
19:00 For swingende v/ Thomas Neraasen

20:00 Oppvarming til RadioBingo med konkurranse, spilleregler og musikk
20.30 RadioBingo
ca. 22:10 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen
23:00 Track - Julespesial v/ Ronny Nymoen (R)
00:00 Julemusikk
01:00 Slutt


Lørdag 28. desember
06:00 Julemusikk
10:00 Radionyhetene
10:05 Grannlandets jultimma v/ Barbro og Sven-Oof Abrahamsson (R)
11:00 Radionyhetene
11:05 Juletime julestemning v/ Frode Moen (R)
12:00 Radionyhetene
12:05 Track - julespesial v/ Ronny Nymoen (R)
13:00 Radionyhetene 
13:05 Off the record - julespesial v/ Jan Ivar Høgrud (R)
14:00 Radionyhetene
14:05 Countrysaloon - julespesial v/ Frode Moen
15:00 Radionyhetene
15:05 Julemusikk
17:00 Radionyhetene
17:05 Studio 52 v/ Anders G. Andersen
18:00 Radionyhetene 
18:05 Fra svenskrock til rock´n roll v/ Thomas Neraasen
19:00 Gammeldans avec v/ Malle Eken Tandberg
19:30 Julemusikk
20:00 Danseguiden v/ Vidar Freslo og Arne Helge Jacobsen

21:00 Ann-Kristins romjulsplatebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
21:30 Grannlandet - Jul v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamsen (R)
22:00 Johans Jukebox v/ Johan bergan 
23:00 Julemusikk
01:00 Slutt




Søndag 29. desember
06:00 Julemusikk
09:00 Radionyhetene
09:05 Balladetopper - Julespesial v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
10:00 Radionyhetene
10:05 Carusell v/ Anders G. Andersen (R)
11:00 Radionyhetene
11:05 Kilden - Jul v/ Turid Haslene 
11:30 Gammeldansprogram med tema jul og talglys v/ Malle Eken Tandberg (R)
12:00 Radionyhetene

12:05 Juletime julestemning v/ Frode G. Moen (R)

13:00 Radionyhetene

13:05 To indre og vekk me'n v/Jan-Christian Nordahl
 (R)
13:30 Julemusikk
17:00 Radionyhetene
17:05 For swingende v/ Thomas Neraasen (R)
18:00 Radionyhetene
18:05 Bluestrain v/ Jan-Christian Nordahl (R)
19:00 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen (R)
20:00 Dansejul med fortellinger v/ Tor Engan (R) 
21.00 Countrysaloon - Julespesial v/ Frode Moen (R)
22:00 Off The Record - Julespesial (2019) v/ Jan Ivar Høgrud (R)
23:00 Julemusikk 
01:00 Slutt


Mandag 30. desember
06:00 Julemusikk 
09:00 Radionyhetene
09:05 Ann-Kristins romjulsplatebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
09:30 Grannlandet - jul v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamsen (R)
10:00 Radionyhetene
10:05 Julestemning v/ Frode Moen
11:00 Radionyhetene
11:05 Kilden - Jul v/ Halvor Gjøystdal (R)
13:00 Radionyhetene
13:05 Balladetopper- Julespesial v/ Henrik Nikolai Pedersen
14:00 Radionyhetene
14:05 Fra svensktopp til rock´n roll v/ Thomas Neraasen (R)
15:00 Radionyhetene

15:05 Gamle tradisjoner og forberedelser før jul 1900 v/ Malle Eken Tandberg
15:30 Blanda drops v/ Tor Engan
16:00 Radionyhetene
16:05 Julemusikk

17:00 Radionyhetene

17:05 Track - Julespesial (2018) v/ Ronny Nymoen
18:00 Radionyhtene
18:05 Julestemning v/ Frode Moen (R)
19:00 Studio 52 v/ Anders G. Andersen (R)
20:00 Johans jukebox v/ Johan Bergan (R)
21:00 Julemusikk
01:00 Slutt





Tirsdag 31. januar
06:00 Julemusikk
09:00 Radionyhetene
09:05 Johans jukebox v/ Johan Bergan (R)
10:00 Radionyhetene
10:05 Ann-Kristins platebar - julespesial v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
11:00 Radionyhetene
11:05 Gammeldans avec v/ Malle Eken Tandberg (R)
11:30 Kilden - jul v/ Turid Haslene (R)
12:00 Radionyhetene
12:05 Carusell v/ Anders G. Andesaen (R)
13:00 Radionyhetene 
13:05 Gjenhør med Olav Werner v/ Ingar Hellerud
14:00 Radionyhetene
14:05 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen (R)
15:00 Radionyhetene 
15:05 Fortelling fra Dagfinn Grønnoset sin bok «Dalene i øst». Lest av Ingar Hellerud (R)
15:30 Gammeldansprogram om tema juletrefest og Nes-skolen v/ Malle Eken Tandberg (R)
16:00 Radionyhetene
16:05 Track - julespesial (2018) v/ Ronny Nymoen (R)
17:00 Radionyhetene
17:05 Julemusikk
18:00 Radionyhetene
18:05 Ann-Kristins platebar - julespesial v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
19:00 Julemusikk
01:00 Slutt


Onsdag 1. januar
06:00 Julemusikk
09:00 Radionyhetene
09:05 Countysaloon - julespesial v/ Frode Moen (R)
10:00 Radionyhetene
10:05 Klassiske mesterverk v/ Tor Engan
11.00 Radionyhetene 
11:05 Den hørte vi på (1959) v/ Helge Husum

12:00 Radionyhetene

12:05 Musikk
13:00 Radionyhetene
13:05  Natur, Hage og Miljø - Tema: De nye smartmålerne og elektromagnetisk stråling
           v/ Tormod Røren og Einar Flydal. Gjenhør med alle tre delene i serien
14:00 Radionyhetene 
14:05 Ann-Kristins platebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen
14:30 Grannlandet v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamsen
15:00 Radionyhetene
15:05 Gjenhør med Olav Werner v/ Ingar Hellerud (R)
16:00 Radionyhetene
16:05 Hits med DJ BIgfoot (R)
17:00 Radionyhetene
17:05 Musikk
18:00 Radionyhetene
18:05 Klassiske mesterverk v/ Tor Engan (R)
19:00 Fra svensktopp til rock´n roll v/ Thomas Neraasen (R)
20:00 Off The Record - Nyttår v/ Jan Ivar Høgrud
21:00 Bluestrain v/ Jan-Christian Nordahl
22:00 Musikk inn i natta
01:00 Slutt

Torsdag 2. januar
06:00 Musikk 
09:00 Radionyhetene
09:05 Gammeldans avec v/ Malle Eken Tandberg (R)
09:30 Musikk
10:00 Radionyhetene
10:05 Portrett av auschwitzfangen Samuel Steinmann
          v/ Jan-Christian Nordahl
11:00 Radionyhtene
11:05 Godteposen v/ Tor Engan
12:00 Radionyhtene
12:05 Kilden - Jul  v/ Turid Haslene
 (R)
12:30 Musikk
13:00 Radionyhtene
13:05 Balladetopper - Nyttårsspesial v/ Henrik Nikolai Pedersen 
14:00 Radionyhtene 
14:05 Danseguiden v/ Vidar Freslo og Arne Helge Jacobsen (samsending
          med Radio Laagendalen)
15:00 Radionyhtene
15:05 Ann-Kristins platebar (spesial) v/ Ann-Kristin Hallerdalen
16:00 Radionyhetene
16:05 Musikk
17:00 Radionyehten
17:05 Carusell v/ Anders G. Andersen (R)
18:00 Radionyhetene
18:05 Portrett av auschwitzfangen Samuel Steinmann
          v/ Jan-Christian Nordahl (R)
19:00 Track v/ Ronny Nymoen
20:00 Oppvarming til RadioBingo med konkurranse, spilleregler og musikk

20:30 RadioBingo

ca. 22:10 Hits med DJ Bigfoot
 (R)
23:00 To indre og vekk me'n v/ Jan-Christian Nordahl

23:30 Musikk inni natta

01:00 Slutt

Fredag 3. januar
06:00 Morgentoner
09:00 Radionyhtene 
09:05 Balladetopper - nyttårsspesial v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
10:00 Radionyhtene
10:05 Portrett av Einar Rose v/ Jan-Christian Nordahl
11:00 Radionyhetene
11:05 Studio 52 v/ Anders G. Andersen (R)
12:00 Radionyhetene
12:05 Musikk
13:00 Radionyhetene 
13:05 Ann-Kristins platebar (spesial) v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
14:00 Radionyhetene
14:05 Johans jukebox v/ Johan Bergan
15:00 Radionyhetene
15:05 Portrett av Rick Nelson v/ Tor Engan

16:00 Radionyhetene

16:05 Musikk
17:00 Radionyhetene
17:05 Off The Record - Nyttår v/ Jan Ivar Høgrud
18:00 Radionyhetene
18:05 Portrett av Einar Rose v/ Jan-Christian Nordahl (R)
19:00  Natur, Hage og Miljø - Tema: De nye smartmålerne og elektromagnetisk stråling
           v/ Tormod Røren og Einar Flydal. Gjenhør med alle tre delene i serien (R)
20:00 For swingende v/ Thomas Neraasen
21:00 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen
22:00 Carusell v/ Anders G. Andersen (R)
23:00 Musikk inn i natta
01:00 Slutt

Lørdag 4. januar
06:00 Morgentoner 
10:00 Radionyhetene
10:05 Gjenhør med Olav Werner v/ Ingar Hellerud (R)
11:00 Radionyhetene
11:05 Godteposen v/ Tor Engan
12:00 Radionyhetene
12:05 Track - Julespesial (2018) v/ Ronny Nymoen (R)
13:00 Radionyhetene
13:05 Off The Record v/ Jan Ivar Høgrud (R)
14:00 Radionyhetene
14:05 Countrysaloon v/ Frode Moen
15:00 Radionyhetene 
15:05 Musikk
17:00 Radionyhetene 
17:05 Studio 52 v/ Anders G. Andersen
18:00 Radionyhetene
18:05 Fra Svensktopp til rock´n roll v/ Thomas Neraasen
19:00 Gammeldans avec v/ Roar Øyan
19:30 Musikk

20:00 Danseguiden v/ Vidar Freslo og Arne Helge Jacobsen (R)
21:00 Ann-Kristins platebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
21:30 Grannlandet v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamsen (R)
22:00 Johans jukebox v/ Johan Bergan
23:00 Hits med DJ Bigfoot 
23:45 Musikk
01:00 Slutt

Søndag 5. januar
06:00 Morgentoner
09:00 Radionyhetene
09:05 Balladetopper - nyttårsspesial v/ Henrik Nikolai Pedersen
10:00 Radionyhetene
10:05 Carusell v/ Anders G. Andersen (R)
11:00 Radionyhetene
11:05 Kilden 
11:30 Gammeldansprogram med tema jul og talglys v/ Malle Eken Tandberg (R)
12:00 Radionyhetene
12:05 Den hørte vi på (1959) v/ Helge Husum ®
13:00 Radionyhetene

13:05 To indre og vekk me'n v/ Jan-Christian Nordahl
13:30 Musikk
17:00 Radionyhetene
17:05 For swingende v/ Thomas Neraasen (R)
18:00 Radionyhetene
18:05 Bluestrain v/ Jan-Christian Nordahl (R)
19:00 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen (R)
20:00 Godteposen v/ Tor Engan (R)
21:00 Countrysaloon v/ Frode Moen (R)
22:00 Off The Record - Nyttår v/ Jan Ivar Høgrud (R)
23:00 Muskk inn i natta
01:00 Slutt