Program for påsken 2020
Vi på Radio Modum ønsker alle våre lyttere en riktig god påske!
Her finner du programoversikten:
09. april
Skjærtorsdag
06:00 Morgentoner
09:00 Nyheter
09:05 Gammeldans avec v/ Malle Eken Tandberg (R)
09:30 Musikk
10:00 Nyheter
10:05 Historien om påsken - Del 1 v/ Malle Eken Tandberg
10:20 Intervju med fagansvarlig for kurs- og kompetansesenteret på
Modum Bad Grethe Hoviosen om tips og råd til å få deg selv
eller andre som er engstelige og frykter koronaviruset på bedre
tanker og om å hindre brakkesyke.
11:00 Nyheter
11:05 På dansefest v/ Tor Engan
12.00 Nyheter
12:05 Program om Cornelis Vreeswijk med bl.a. nylig avdøde Alf Cranner
v/ Jan-Christian Nordahl (Del 1)
12:30 Program om Evert Taube med bl.a sønnen Sven Bertil Taube
v/ Jan-Christian Nordahl (Del 1)
13:00 Nyheter
13:05 Fortelling og musikk fra Kaptein Sabeltann - Skatten i Kjuttaviga
14:00 Nyheter
14:05 Danseguiden v/ Arne Helge Jacobsen
15:00 Nyheter
15:05 Påskekos v/ Ann-Kristin Hallerdalen
16:00 Nyheter
16:05 Carusell v/ Anders G. Andersen
17:00 Nyheter
17:05 Program om Cornelis Vreeswijk med bl.a. nylig avdøde Alf Cranner
v/ Jan-Christian Nordahl (Del 1) (R)
17:30 Program om Evert Taube med bl.a sønnen Sven Bertil Taube
v/ Jan-Christian Nordahl (Del1) (R)
18:00 Nyheter
18:05 Historien om påsken - Del 1 v/ Malle Eken Tandberg (R)
18:20 Intervju med fagansvarlig for kurs- og kompetansesenteret på
Modum Bad Grethe Hoviosen om tips og råd til å få deg selv
eller andre som er engstelige og frykter koronaviruset på bedre
tanker og om å hindre brakkesyke. (R)
19:00 Track v/ Ronny Nymoen
20:00 Hits med DJ Bigfoot (R)
21:00 Påskestemning v/ Frode G. Moen
22:00 Musikk inn i natt
01:00 Slutt
10. april
Langfredag
06:00 Morgentoner
09:00 Nyheter
09:05 Balladetopper - påskespesial v/ Henrik Nikolai Pedersen
10:00 Nyheter
10:05 Historien om påsken - Del 2 v/ Malle Eken Tandberg
10:15 Program om Cornelis Vreeswijk med bl.a. nylig avdøde Alf Cranner
v/ Jan-Christian Nordahl (Del 2)
10:45 Program om Evert Taube med bl.a sønnen Sven Bertil Taube
v/ Jan-Christian Nordahl (Del2)
11:15 Kirkesafari - En litt annerledes påsketur!
Arrangeres av Familiespeideren i Modum.
Prat med kirkeverge i Modum Nina Brokhaug Røvang
11:30 Musikk
12:00 Nyheter
12:05 Studio 52 v/ Anders G. Andersen (R)
13:00 Nyheter
13:05 Påskekos v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
14:00 Nyheter
14:05 Johans jukebox v/ Johan Bergan (R)
15:00 Nyheter
15:05 Quizmaster v/ Frode G. Moen
16:00 Nyheter
16:05 Track v/ Ronny Nymoen (R)
17:00 Nyheter
17:05 Musikk
18:00 Nyheter
18:05 Historien om påsken - Del 2 v/ Malle Eken Tandberg (R)
18:15 Program om Cornelis Vreeswijk med bl.a. nylig avdøde Alf Cranner
v/ Jan-Christian Nordahl (Del 2) (R)
18:45 Program om Evert Taube med bl.a sønnen Sven Bertil Taube
v/ Jan-Christian Nordahl (Del 2) (R)
19:15 Fortelling og musikk fra Kaptein Sabeltann - Skatten i Kjuttaviga (R)
20:15 For swingende v/ Thomas Neraasen
21:10 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen
22:05 Musikktimene v/ Torbjørn Kampen
01:00 Slutt
Lørdag 11. april
Påskeaften
06:00 Morgentoner
09:00 Nyheter
09:05 Ukas tilbakeblikk - Hva har hendt i Midtfylket
12:00 Nyheter
12:05 Track v/ Ronny Nymoen (R)
13:00 Nyheter
13:05 Off The Record v/ Jan Ivar Høgrud (R)
14:00 Nyheter
14:05 Countrysaloon v/ Frode G. Moen
15:00 Nyheter
15:05 Musikk
17:00 Nyheter
17:05 Studio 52 v/ Anders G. Andersen
18:00 Nyheter
18:05 Fra svensktopp til rock´n roll v Thomas Neraasen
19:00 Gammeldans avec v/Roar Øyan
19:30 Musikk
20:00 Danseguiden v/ Arne Helge Jacobsen (R)
21:00 Ann-Kristins platebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
21:30 Grannlandet v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamson (R)
22:00 Johans jukebox v/ Johan Bergan
23:00 Hits med DJ Bigfoot
23:45 Disco Night
01:00 Slutt
Søndag 12. april
1. påskedag
06:00 Morgentoner
09:00 Nyheter
09:05 Balladetopper - påskespesial v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
10:00 Nyheter
10:05 Carusell v/ Anders G. Andersen (R)
11:00 Nyheter
11:05 Kilden v/ Bodil Hovde Marthinsen
11:30 Lette formiddagstoner
12:00 Nyheter
12:05 Den hørte vi på (Norske hits fra 1963) v/ Helge Husum (R)
13:00 Nyheter
13:05 Musikk
16:00 Nyheter
16:05 Påskestemning v/ Frode G. Moen (R)
17:00 Nyheter
17:05 For swingende v/ Thomas Neraasen (R)
18:00 Nyheter
18:05 Bluestrain v/ Jan Christian Nordahl (R)
19:00 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen (R)
20:00 På dansefest v/ Tor Engan (R)
21:00 Countrysaloon v/ Frode G. Moen (R)
22:00 Off The Record v/ Jan Ivar Høgrud (R)
23:00 Musikk inn i natta
01:00 Slutt
Mandag 13. april
2. påskedag
06:00 Morgentoner
09:00 Nyheter
09:05 Ann-Kristins platebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
09:30 Grannlandet v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamsen (R)
10:00 Nyheter
10:05 Historien om påsken - Del 3 v/ Malle Eken Tandberg
10:15 Program om Cornelis Vreeswijk med bl.a. nylig avdøde Alf Cranner
v/ Jan-Christian Nordahl (Del 3)
10:45 Program om Evert Taube med bl.a sønnen Sven Bertil Taube
v/ Jan-Christian Nordahl (Del 3)
11:15 Musikk
12:00 Nyheter
12.05 Påskestemning v/ Frode G. Moen
13:00 Nyheter
13:05 Den hørte vi på (Norske hits fra 1963) v/ Helge Husum
14:00 Nyheter
14:05 Fra svenskrock til rock´n roll v/ Thomas Neraasen (R)
15:05 Påskekos v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
16:00 Nyheter
16:05 Musikk
17:00 Nyheter
17:05 Quizmaster v/ Frode G. Moen (R)
18:00 Nyheter
18:05 Historien om påsken - Del 3 v/ Malle Eken Tandberg (R)
18:15 Program om Cornelis Vreeswijk med bl.a. nylig avdøde Alf Cranner
v/ Jan-Christian Nordahl (Del 3) (R)
18:45 Program om Evert Taube med bl.a sønnen Sven Bertil Taube
v/ Jan-Christian Nordahl (Del 3) (R)
19:15 Studio 52 v/ Anders G. Andersen (R)
20:10 Johans jukebox v/ Johan Bergan (R)
21:10 Musikktimene v/ Torbjørn Kampen (R)
00:10 Musikk inn i natta
01:00 Slutt
Tirsdag 14. april
06:00 Morgentoner
09:00 Nyheter
09:05 Johans jukebox v/ Johan Bergan (R)
10:00 Nyheter
10:05 Det tekstile arbeidsåret i det gamle bondesamfunnet v/ Malle Eken Tandberg
10:30 Program om Cornelis Vreeswijk med bl.a. nylig avdøde Alf Cranner
v/ Jan-Christian Nordahl (Del 4)
11:00 Nyhetene
11:05 Program om Evert Taube med bl.a sønnen Sven Bertil Taube
v/ Jan-Christian Nordahl (Del 4)
11:30 Gammeldans avec v/ Roar Øyan (R)
12:00 Nyhetene
12:05 Ann-Kristins platebar - Spesial v/ Ann-Kristin Hallerdalen
13:00 Nyheter
13:05 Carusell v/ Anders G. Andersen (R)
14:00 Nyheter
14:05 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen (R)
15:00 Nyheter
15:05 Musikk
16:00 Nyheter
16:05 Hits med DJ Bigfoot (R)
17:00 Nyheter
17:05 Ann-Kristins platebar - Spesial v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
18:00 Nyheter
18:05 Det tekstile arbeidsåret i det gamle bondesamfunnet v/ Malle Eken Tandberg (R)
18:30 Program om Cornelis Vreeswijk med bl.a. nylig avdøde Alf Cranner
v/ Jan-Christian Nordahl (Del 4) (R)
19:00 Program om Evert Taube med bl.a sønnen Sven Bertil Taube
v/ Jan-Christian Nordahl (Del 4) (R)
19:30 Musikk
20:00 Oppvarming til RadioBingo med konkurranse, spilleregler og musikk
20:30 RadioBingo - Jackpot kr. 18.000,-
22:10 Musikk inn i natta
01:00 Slutt