Meny:

Program - sommerferien 2024

Radio Modum har tatt sommerferie, og er tilbake mandag 29. juli.
Vi ønsker alle en riktig god sommer!
Vi tilbyr mange finne sommerrelaterte programmer og Turistradio.
Sjekk programoversikten vår her.

[Mer]


RadioBingoen tar sommerferie

Bingoen er tilbake tirsdag 30. juli kl. 20.30 og da med to jackpottall på kr. 30 000,-.

[Mer]


Oppstart av podkastserie

Mandag 08. april starter vi opp med å sende en podkastserie. Da blir det premiere på "RosthaugPodden". Den skal sendes hver uke på mandager som et innslag i programmet "God eftan Midtfylket".

[Mer]


Nytt countryprogram

Lørdag 06. april blir det oppstart av et nytt countryprogram som skal sendes fast ukentlig.

[Mer]


Program for påsken 2024

Vi ønsker deg som lytter en riktig god påske!
Her finner du en oversikt over hvilke programmer vi sender denne påsken.

[Mer]


28.03.2024

Program for påsken 2024

Vi ønsker deg som lytter en riktig god påske!
Her finner du en oversikt over hvilke programmer vi sender denne påsken.

Torsdag 28. mars
Skjærtorsdag

06:00 Morgentoner
09:00 Nyheter
09:05 Gammeldans avec v/ Sven Nordalen (R)
09:30 Musikk
10:00 Nyheter
10:05 Slagerkarusellen - Deutsche slagermusikk v/ Tor Engan
11:00 Nyheter
11:03 Programoversikt
11:05 Lokalaktuelt - Påskespesial
12:50 Historien om påsken - Del 1 v/ Malle Eken Tandberg
13:00 Nyheter
13:05 Fortelling «Kaptein Sabeltann - Skatten i Kjuttavika»
14:00 Nyheter
14:05 Danseguiden v/ Vidar Freslo og Arne Helge Jakobsen (R)
15:00 Nyheter
15:05 Norsktimen - En spesialutgave med minneprogram om Lillebjørn Nilsen
          v/ Anders G. Andersen
16:00 Nyheter
16:05 Afterski med DJ Bigfoot
17:00 Nyheter
17:05 Carusell v/ Anders G. Andersen
18:00 Nyheter
18:05 Lokalaktuelt - Påskespesial
19:50 Historien om påsken - Del 1 v/ Malle Eken Tandberg (R)
20:00 Track v/ Ronny Nymoen (R)
21:00 To indre og vekk me’n v/ Jan Christian Nordahl
21:30 Musikktimene v/ Torbjørn Kampen (R)
00:30 Afterski med DJ Bigfoot (R)
01:15 Slutt


Fredag 29. mars
Langfredag

06:00 Morgentoner
09:00 Nyheter
09:05 Balladetopper - påskespesial v/ Henrik Nikolai Pedersen
10:00 Nyheter
10:05 Norsktimen v/ Anders G. Andersen
11:00 nyheter
11:03 Programoversikt
11:05 Historien om påsken - Del 2 v/ Malle Eken Tandberg
11:20 Brannvernforeningen om en brannsikker påske for barn
          Intervju med kommunikasjonsrådgiver i Brannvernforeningen Tor Erik Skaar
11:45 Sigdal Røde Kors hjelpekorps har fått ny snøscooter, om beredskapen og frivilligheten.
           Prat med kasserer og mangeårig medlem i hjelpekorpset, Nina Jørgensrud
12.00 Prat med Drammensregionens Brannvesen som informerer om forebygging av
          hyttebranner, sjekk av EL-anlegget og hyttefeiing. Intervju med branninspektør
          for forebyggende på tilsynsseksjonen, Kristin Heyerdahl og informasjonskonsulent og
          pressekontakt Kristin Grydeland.
12:10 Arrangementsmeldinger
12:15 Musikk
13:00 Nyhetene
13:05 Påskekos v/ Ann-Kristin Hallerdalen
14:00 Nyheter
14:05 Johans jukebox v/ Johan Bergan (R)
15:00 Nyheter
15:05 Blanda drops v/ Tor Engan
15:30 Skiløpernes historie v/ Ingar Hellerud
16:00 Nyheter
16:05 Afterski med DJ Bigfoot
17:00 Nyheter
17:05 Musikk
18:00 Nyheter
18:05 Historien om påsken - Del 2 v/ Malle Eken Tandberg
18:20 Brannvernforeningen om en brannsikker påske for barn
          Intervju med kommunikasjonsrådgiver i Brannvernforeningen Tor Erik Skaar (R)
18:45 Sigdal Røde Kors hjelpekorps har fått ny snøscooter, om beredskapen og frivilligheten.
           Prat med kasserer og mangeårig medlem i hjelpekorpset, Nina Jørgensrud (R)
19.00 Prat med Drammensregionens Brannvesen som informerer om forebygging av
          hyttebranner,  sjekk av EL-anlegget og hyttefeiing. Intervju med branninspektør
          for forebyggende på tilsynsseksjonen, Kristin Heyerdahl og informasjonskonsulent
          og pressekontakt Kristin Grydeland (R)
19:10 Arrangementsmeldinger (R)
19:15 Afterski med DJ Bigfoot (R)
20:00 For swingende v/ Thomas Neraasen
21:00 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen
22:00 Quizmaster v/ Frode G. Moen
23:00 Min favoritt - Påskespesial v/ Lise Eek og Jan Einar Jonsmyr
01:00 Slutt

Lørdag 30. mars
Påskeaften

06:00 Morgentoner
07:30 Ukas tilbakeblikk - Hva har hendt i Midtfylket?
12:00 Nyheter
12:05 Track v/ Ronny Nymoen (R)
13:00 Nyheter
13:05 Off The Record v/ Jan Ivar Høgrud (R)
14:00 Nyheter
14:05 Countrysaloon v/ Frode Moen
15:00 Nyheter
15:05 Afterski med DJ Bigfoot
16:00 Nyheter
16:05 Norsktimen v/ Anders G. Andersen
17:00 Nyheter
17:05 Fra svensktopp til rock´n roll v Thomas Neraasen
18:00 Nyheter
18:05 Danseguiden v/ Vidar Freslo og Arne Helge Jakobsen (R)
19:00 Gammeldans avec v/ Olav Lund
19:30 Musikk
20:00 Johans Jukebox v/ Johan Bergan
21:00 Ann-Kristins platebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
21:30 Grannlandet v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamson (R)
22:00 Carusell v/ Anders G. Andersen (R)
23:00 Afterski med DJ Bigfoot (R)
23:45 Disco Night
01:00 Slutt


Søndag 31. mars
1. påskedag

06:00 Morgentoner
08:30 Kilden v/ Turid Haslene (R)
09:00 Nyheter
09:05 Balladetopper - påskespesial v/ Henrik Nikolai Pedersen (R)
10:00 Nyheter
10:05 Carusell v/ Anders G. Andersen (R)
11:00 Nyheter
11:05 Kilden v/ Arne Nilsson
11:30 Rolige formiddagstoner
12:00 Nyheter
12:05 Den hørte vi på v/ Helge Husum (R)
13:00 Nyheter
13:05 To indre og vekk me’n v/ Jan Christian Nordahl
13:35 Musikk
16:00 Nyheter
16:05 Quizmaster v/ Frode G. Moen (R)
17:00 Nyheter
17:05 for swingende v/ Thomas Neraasen (R)
18:00 Nyheter
18:05 Bluestrain v/ Jan Christian Nordahl (R)
19:00 Musikkekspressen v/ Per Arild Andersen (R)
20:00 Slagerkarusellen - Deutsche slagermusikk  v/ Tor Engan (R)
21:00 Countrysaloon v/ Frode Moen (R)
22:00 Off The Record v/ Jan Ivar Høgrud (R)
23:00 Musikk
01:00 Slutt


Mandag 01. april
2. påskedag

06:00 Morgentoner
09:00 Nyheter
09:05 Ann-Kristins platebar v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
09:30 Grannlandet v/ Barbro og Sven-Olof Abrahamsen (R)
10:00 Nyheter
10:05 Blanda drops v/ Tor Engan (R)
10:30 Skiløpernes historie v/ Ingar Hellerud (R)
11:00 Nyheter
11:03 Programoversikt
11:05 Historien om påsken - Del 3 v/ Malle Eken Tandberg
11:20 Program - Ull og hår til jordbearbeidelse v/ Malle Eken Tandberg og Bjørg Neste
12:00 Nyheter
12:05 Musikk
14:00 Nyheter
14:05 Fra svensktopp til rock’n roll v/ Thomas Neraasen (R)
15:00 Nyheter
15:05 Påskekos v/ Ann-Kristin Hallerdalen (R)
16:00 Nyheter
16:05 Norsktimen - En spesialutgave med minneprogram om Lillebjørn Nilsen
          v/ Anders G. Andersen (R)
17:00 Nyheter
17:05 Fortelling «Kaptein Sabeltann - Skatten i Kjuttavika» (R)
18:00 Nyheter
18:05 Historien om påsken - Del 3 v/ Malle Eken Tandberg
18:20 Program - Ull og hår til jordbearbeidelse v/ Malle Eken Tandberg og Bjørg Neste (R)
19:00 Norsktimen v/ Anders G. Andersen (R)
20:00 Johans jukebox v/ Johan Bergan (R)
21:00 Min favoritt - Påskespesial v/ Lise Eek og Jan Einar Jonsmyr (R)
23:00 Musikk inn i natta
01:00 Slutt